web sitesi nedir? ne işe yarar?

Web Sitesi Nedir? Ne İşe Yarar?
Web sitesini, günümüzün dijital medyası olan internette sizi tanıtmakla görevli dijital bir temsilci olarak özetleyebiliriz. Bir web sitesi ile firmanızın, şirketinizin veya kişisel bir projenin tanıtımını çok daha büyük kitlelere yapabilirsiniz. Web siteniz kalitenizi ve vizyonunuzu yansıtmayı başarabilirse, sitenizi ziyaret edenler ürün ve hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaklardır. Böylece, 7/24 açık duran dijital bir şube gibi çalışarak sizi temsil edecek, sizin adınıza tanıtımınızı yapacaktır. Özellikle internetin etkinliğinin, klasik medya unsurlarından (örn.yazılı ve görsel basın) ön plana çıktığı günümüz koşullarında yeni müşterileriniz ile aranızda bir köprü olacaktır.

web sitesi tasarım örneği

Bir web sitesi mutlak suretle amacına hizmet edecek bir plan üzerine inşa edilmelidir. Bu nedenle web sitenizi emanet edeceğiniz webmaster ya da şirket, web sitenizden beklentinizi çok iyi anlamalı ve bu beklentiye cevap verecek donanımda olmalıdır. Aksi takdirde, yaşanacak zaman ve para kayıpları kaçınılmaz olacaktır.

Yeni müşteriler beklediğiniz bir web sitesinin, kod yapısı ve tasarımıyla mükemmel durumda olması, sitenize yeni müşteri akını olacağı anlamına gelmez. Aynı şekilde teknik altyapısı ve tasarımı sorunlu bir siteye yapılacak tanıtım çalışmaları da memnun edici sonuçlar vermeyecektir. İnternetin her geçen gün genişleyen baş döndürücü dünyası, yeni müşteriler edinme rekabetini de arttırdığından, web sitenizin bu rekabet platformuna hazır, potansiyel hatalardan arınmış nitelikte olması gerekir.

Mobil Uyum (Responsive Tasarım)

Neredeyse herkesin bir akıllı telefonu ve internet erişimi var. Bu nedenle web sitelerinin ziyaretçi grafiğine bakıldığında çok büyük bir kısmı telefon ve mobil cihazlardan geliyor. Ancak bu cihazların ekran boyutlarının kısıtlı olması sebebiyle, bu cihazlara özel bir tasarım ve boyutlandırma altyapısı olmalıdır. Aksi takdirde bir ziyaretçi için web sitenizde gezinmek, ürün ve hizmetlerinizden faydalanmak eziyete dönüşecek, haliyle bu durum size ziyaretçi ve müşteri kayıpları olarak geri dönecektir.

Mobil uyumun olmaması, SEO açısından da çok büyük bir kayıp olacağından, bu durumdaki bir web sitesi, mobil uyumu olan rakipleriyle rekabetine bir adım geriden başlayacaktır. Kısacası Mobil Uyum bir web sitesinde mutlak suretle aranması gereken bir özelliktir.

Bizim İçin Ne Dediler

 • aydın kardeşler logo

  Web sitemiz çok kısa sürede açıldı ve söylenildiği gibi telefonlarımız çalmaya başladı. Ne taahhüt ettilerse oldu. Lider Medya'ya teşekkürler.

 • kötenoğlu inşaat logo

  Ümit T.

  Kotenoglu.com.tr

  Tüm süreçte destek oldunuz. Tekrar teşekkür ederiz.

 • Arsa Gezgini

  Cemal B.

  Arsagezgini.net

  1 yılda bitmeyen yarım bırakılmış sitemizi 20 günde yapıp teslim ettiniz. Teşekkürler.

Görüşleriniz Bizim İçin Önemli