web programlama

Web Programlama Nedir?
Çoğunlukla Web Tasarım ile karıştırılan Web Programlama, dinamik ve etkileşimli web siteleri oluşturmaya yarayan diller vasıtasıyla, web sitelerine özel yapılan kodlama işidir. Tasarımı yapılan bir web projesi, ziyaretçisi ile bilgi ve veri alışverişinde bulunmak zorundaysa, web sitesinin türü ve içeriğine göre kendine özel bir kodlama sistemine ihtiyaç duyacaktır. Web Tasarım ile Web Programlamanın temel ayrımı da budur. Ancak internetin günümüzdeki kullanımı dikkate alındığında bu iki kavramın birbirinden ayrı düşünülmesi neredeyse imkansızdır.

web sitesi tasarım örneği

"Web Programlama ile neler yapılabilir?" sorusundan önce "WEB nedir?" sorusuna açıklık getirelim. İngilizce olan "Web" kelimesi Türkçede "Ağ" anlamına gelir. World Wide Web yani (WWW) "Dünyayı Saran Ağ" anlamına gelir. WWW' i kısaca ifade etmek için ise Web kelimesi kullanılır. İsminden de anlaşılacağı üzere Web Dünyayı sarmış vaziyettedir. Bu nedenle internetin tüm dünyayı saran boyutları nedeniyle Web Programlama ile yapılabileceklerin sınırları her geçen gün daha da azalmaktadır.

Hayalinizdeki iş modelinin WEB de hayat bulması başarılı ve amacına uygun bir programlama ile mümkün olacağından çok titizlikle planlanmalı ve yürütülmelidir.

Bizim İçin Ne Dediler

 • örnek depo logo

  Serkan Ö.

  Ornekdepo.com

  Mevcut sitemizin tüm sorunları giderilerek tasarımı kısa zamanda yenilendi. Lider Medya'ya teşekkürler.

 • Wenge Home

  Caner A.

  Wengehome.com

  Mobil uyumu bile olmayan, eski ve yavaş sitemiz modern bir tasarımla yenilendi. Lider medya gerçekten işinin lideri.

 • Ankara Su Yalıtımı Logo

  Firmamızın sitesini Lider Medya'ya emanet ettiğimiz andan itibaren rahat ettik. Teşekkürler.

Görüşleriniz Bizim İçin Önemli