HEMEN ARAYIN

Yaşayan Web siteleri Bizim İşimiz

Amacına ulaşmayan, ziyaretçilerini ve müşterilerini bulamayan, telefonunuzu çaldıramayan web sitelerini canlandırmaya devam ediyoruz...

%100 Yeni Müşteri Garantisi

Lider Medya'nın yapacağı bir web sitesi ve devamında yürütülecek SEO çalışmasıyla yeni müşteriler size ulaşmazsa bize yaptığınız ödemenin tamamını iade ediyoruz.*
*e-ticaret siteleri dışında.

Siz Yorulmayın

Web sitesi ve SEO çalışmaları ile ilgili bir çok sorunuz var ve yüz yüze görüşmek istiyorsunuz. Elbette... BURADAN bize ulaşın, ne zaman isterseniz sizi ziyaret edip tüm sorularınızı cevaplayalım.

Daima Yanınızdayız

SEO çalışması yapılıp bitirilmez. Süreklilik arz eder. Bu nedenle web siteniz için yürüteceğimiz SEO çalışmaları boyunca daima yanınızda ve iletişim halinde olacağımızı garanti ederiz.

SEO Nedir? Ne Değildir?

Soru: SEO Nedir?

Cevap: Arama motorlarında (Elbette öncelikle Google) siteniz ve içeriği ile alakalı yapılacak aramalarda, sitenizin daha üst sıralarda gösterilerek ziyaretçi sayısının arttırılması amacıyla yapılacak çalışmaların tümüne verilen isimdir. SEO'nun temel amacı çalışması yapılan web sitesinin arama motorlarının üst sıralarında listenmesini sağlamaktır.

Soru: Neden SEO Yapılmalı?

Cevap: SEO çalışmasının sizi üst sıralara taşıması neden gereklidir? Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Zaman!. Hiçbir internet kullanıcısı internette aradığı bilgiye ve içeriğe ulaşmak için uzun zaman harcamak istemez. Işık hızında internetin olduğu günümüzde uzun zaman kavramı saniyelerle ifade edilir. Bu nedenlerle internet kullanıcısı sabırsızdır. Öyle ki birçoğu, arama sonuçları sayfasını bile aşağı kaydırmak istemez. Ziyaretçilerin büyük kısmı, yapacağı herhangi bir aramada cevabın sonuç listesinin en üstlerine geleceğine şartlanmıştır. Bu nedenle ne kadar üstteyseniz o kadar ziyaretçiniz&müşteriniz olacaktır.

Soru: SEO Ne Kadar Sürer?

Cevap: SEO Başarısı zamanla doğru orantılıdır. Domain yaşı, yapılan olumlu ve olumsuz çalışmalar, web sitesinin yayında kalma oranı, güncelleme sıklığı ve sektörel rekabetin yoğunluğu gibi bir çok konu SEO üzerinde etkilidir. Ancak unutulmamalıdır ki, günümüz internet kullanımı dikkate alındığında, SEO başlar ve rakipleriniz ile rekabetiniz sürdüğü sürece devam eder.

Soru: Google ADS Nedir? (eski adıyla Adwords)

Cevap: Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google'da belirli anahtar kelimelere ücret ödeyerek bu kelimeler ile ilgili yapılacak arama sonuçları listesindeki yerini daha üst sıralara getirme sistemidir. Bir nevi Google Arama Motoru Reklamıdır. Sistemde üst sıralara geldikçe değil, sizin reklamınıza tıklandıkça ödeme yaparsınız. Google ADS sistemi, organik sonuçla (ücretli listeleme dışındaki tüm sonuçlar) dengeli yürür. Böylece organik sonuçlarda çok gerilerde olan bir web sitesi, sistemli bir ADS planıyla üst sıralara gelme fırsatı yakalar. Öyle ki ADS'in kendi içindeki sistemi "En çok para veren en öne gelir." DEĞİLDİR!. Sistemde ödenen ücret miktarı elbette belirleyici bir faktördür ancak tamamı değildir. Planlı ve doğru hedefleme ile yapılacak bir ADS ile aynı ücrete daha fazla tık (ziyaretçi) almak mümkündür.

Soru: Arama Motoru Reklamı bir SEO çalışması mıdır?

Cevap: Elbette. Yapay ve suni çalışmalar, Google yapay zekasının gerisinde kalalı hayli zaman oldu. Asıl olan kaliteli trafik ile üst sıralara çıkarak Ziyaretçi Almaktır. Kaldı ki, arama sonuçları sayfasında organik sonuçta 1.Sırada olan bir web sitesinin önüne 4 Adet ADS reklamı geldiğinde ziyaretçi scrool yapmazsa (ekranı aşağı kaydırmazsa) Organik Sonuçtaki hiçbir siteyi görmeden! ADS sitelerinden birine yönlenecektir. Bu nedenle ADS planlaması SEO çalışmasında mutlak suretle ve öncelikli olarak yapılmalıdır. Sadece organik sonuca güvenmek milyonlarca ziyaretçi alan, az sayıda web sitelerine özgü bir durumdur. Aşağıdaki "Çelik Kapı" aramasındaki örnek, SEO'nun sadece organik sonuçla neden doğru sonuç vermeyeceğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Buna benzer aramaları kendiniz de yapıp sonuçları bizzat gözlemleyebilirsiniz.

Organik Sonuç örneği

ARADINIZ VE Bizi Buldunuz,

SİZİ DE BULURLAR!

  • Google ADS Yönetimi,
  • Sosyal Medya Reklamları,
  • Dijital Medya Yönetimi
Bizimle Tanışın...

Milyonlarca Aramayı,

MÜŞTERİSİYLE BULUŞTURDUK!

  • SEO
  • Web Tasarım
  • Web Programlama
Referanslarımızı İnceleyin...